Aranżacja i wystrój wnętrz

Czym różni się aranżacja wnętrz czy wystrój wnętrz od projektu wnętrz?

Wg nas – zakresem pracy.

Często obejmuje tylko pojedyncze pomieszczenia, takie jak łazienka, salon, sypialnia, kuchnia, czy pokój dziecięcy. Nie ingeruje się w układ pozostałych pomieszczeń.

Często jest to np. tylko re-aranżacja już istniejącej przestrzeni, czyli lekkie odświeżenie czy lifting pokoju. Po paru latach użytkowania przestrzeni zauważacie jej mankamenty funkcjonalne albo zmieniają się Wam upodobania. Albo zwyczajnie macie ochotę coś zmienić, żeby Wasze wnętrze podążało za zmianami w Waszym życiu. Tutaj z pomocą przychodzi właśnie aranżacja wnętrz.

Zachowując rozkład pomieszczeń, możemy zmienić delikatnie ustawienie lub zachowując tą samą funkcję pomieszczenia zmienić tylko wystrój wnętrz, czyli kolorystykę, materiały, lampy i uzyskać całkowicie inny klimat.

Mówiąc nieduże zmiany mam na myśli tylko zmiany materiałów wykończeniowych, które nie wpływają na instalacje sanitarne, elektryczne czy teletechniczne, nie mówiąc już o ingerencji w układ ścian. Jeżeli wchodzimy już w takie bardziej zaawansowane zmiany, mówić będziemy o projekcie. A projekt często wymaga również nadzoru autorskiego projektanta, co ma wpływ na zasięg pracy. W przypadku Projekt Mimo, Warszawa i okolice to rejon, w którym podejmujemy się projektów z nadzorami, natomiast aranżacji wnętrz w całej Polsce.